Meksika Turistik Vize

Meksika Turistik vize başvurularında bulunacak kimselerin dikkatine!

Meksika devletine turistik vize alarak seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimseler Meksika ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında bulunan anlaşmalar nedeni ile Meksika e-visa uygulamasından yararlanabileceklerdir. 

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi Pasaport (Yeşil), Hizmet Pasaport (Gri) sahibi kişiler Meksika vize işlemlerine tabi olup seyahatleri öncesi Meksika vizelerini edinmeleri zorunludur. 

Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik Pasaport sahibi kişiler ise Meksika turistik vize uygulamalarından muaftır. 

Meksika Turistik Vize işlemleri için e-visa uygulamarından yararlanacak kimseler eksiksiz, gerçeğe uygun bilgi beyanlarında bulunarak Meksika Göçmenlik Ofisi onayı ile Meksika turistik vizelerini alabileceklerdir. 

E-visa olarak alınan Meksika Turistik Vize ile seyahat gerçekleştrecek kişiler öncelikle Meksika uçuşlarını gerçekleştireceği havayolu şirketinin söz konusu vizeyi tanıyor olması teyit edilmelidir. Meksika e-visa uygulaması ile Meksika seyahatinde bulunacak kişiler öncelikle seyahat edeceği havayolu şirketinden onay alması gerekirken söz konusu durumla ilgili Meksika vizesini tanımayan havayolu şirketleri ile bu ülkeye seyahat edilemeyecektir. 

Meksika Turistik Vize başvuru sahibine 6 ay geçerli olmak üzere takdim edilmektedir. Ancak Meksika turistik vizesi ile takdim edildiği tarihten itibaren 30 gün içerisinde ülkeye giriş yapılması gerekmektedir. Meksika turistik vize ile aldındığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde Meksika' ya giriş yapılmaması halinde 6 ay geçerli bu vize geçerliliğini kaybedecektir. 

Meksika Konsolosluğu Vize

Meksika Turistik vize başvuruları sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar 

Meksika turistik vize başvuruları için kullanılacak Pasaportlar son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. 

Lacivert, 10 yıldan eski ve Pasaport bilgilerine erişilemeyen Pasaportlarla yapılan vize başvuruları kabul edilmez. 

Meksika Turistik Vize işlemleri için T.C. vatandaşı kişiler e-visa uygulamasın yararlanabilirler. e-visa uygulaması Meksika' ya kısa süreli seyahat edecek kişiler için geçerli olan bir Meksika vize kategorisidir. E-visa uygulamalarında yararlanacak ülkeler Rusya Federasyonu, Ukrayna ve Türkiye' dir

Meksika turistik vize başvuru sahibine 6 ay geçerli olmak üzere Meksika' da 30 gün konaklama olanağı tanır ve tek girişlidir. Meksika e-visa almış kişileri vize aldıkları tarihten iştibaren 30 gün içerisinde bu ülkeye giriş yapmaları gerekecektir. aksi takdirde söz konusu vizelerin geçerliliği sona erecektir.

Pasaportunda geçerli Amerika vizesi bulunan kişiler ise Meksika vize işlemlerinde bulunmalarına gerek kalmadan vizesiz olarak bu ülkeye seyahat edebilirler. 

 

 

 

 

 

Meksika Konsolosluğu Resmi Web Sitesi : embamex.sre.gob.mx/turquia/